Kontakt

Har du spørgsmål til festivalen, ris eller ros, kan du altid kontakte os.

For generelle henvendelser send en mail til info@cphpix.dk eller giv os et kald på 3345 4749.

Har du spørgsmål til festivalens skoleprogram kan du kontakte os på telefon 3345 4738 eller på mail info@buster.dk.

 

Festivalledelse:

Jacob Neiiendam, Festival Director
jacob@cphpix.dk, +45 3345 4749

 

Program & events:

Niels Lind Larsen, Head of Programme
niels@cphpix.dk, +45 3345 4749

Casper Andersen, Programme & Venue Coordinator
casper@cphpix.dk, +45 3345 4749

Nikolai Schulz, Head of School & Family Programme
nikolai@cphpix.dk, +45 3345 4734

Sidsel Søgaard Spas, Producer | Head of Film & Media Literacy
sidsel@cphpix.dk, +45 3345 4749

Mathias Nielsen, Head of Events & Music
mathias@cphpix.dk, +45 3345 4749

Ditte Drehn, Event & Production Coordinator
ditte@cphpix.dk , 3345 4749

 

Kommunikation & marketing:

Sofie Bjerregaard, Head of Communication & Marketing
sofie@cphpix.dk, +45 3345 4730

 

Layout og grafisk design:

Studio C

 

Hjemmeside:

Stefan Sten Grage & Cecilie Dyrdal

Find os på

Tagensvej 85F
2200 København N
Danmark

tlf: +45 3345 4749
mail: info@cphpix.dk